Deň 11.11.2021 znamenal pre cenu Bitcoinu prekročenie hranice 69 000 dolárov, čo znamenalo nové historické maximum. Netrvalo to však dlho a obchodníci začali svoje zisky zbierať, čo cenu Bitcoinu znížilo pod 63 000 dolárov. Čo v globále pre Bitcoin nie je problémom. Zaujímavé je však to, že Bitcoin začal svoju cestu k novému ATH, práve tým, keď americký úrad pre štatistiku práce (BLS) zverejnil správu o prudkom náraste spotrebiteľských cien (CPI) za rok a to až 6,2%. Najviac za posledných 30 rokov. V krátkosti to znamená, že ceny jedla, pohonných hmôt, spotrebného materiálu, nehnuteľností začnú narastať.

Údaje CPI poukazujúce na rekordnú 30-ročnú vysokú mieru inflácie. Zdroj FRED

Ale aj napriek  rastúcej inflácii, Federálny rezervný systém a Bidenova administratíva tvrdia, že celá situácia je ,,pod kontrolou“ a nemajú v pláne infláciu pozastavovať. Napriek tomu, že dáta a štatistiky nám poukazujú, že inflácia bude veľký problém globálne a nie len pre Ameriku.

Odpoveďou tradičných trhov na znepokojivé správy bol pokles cien. Oproti BTC a ETH, ktorých ceny naopak vzrástli. Analytici, ako napríklad Anthony Pompliano pomenovali túto dynamiku ,,asymetrickou cenovou akciou“ kde investori vidia rozpálený akciový trh a neudržateľné riziko tvorby menovej politiky centrálnej banky. Aktíva ako Bitcoin, ako atraktívne investície a zabezpečenie proti zlatu, doláru a inflácii.

Obchodný redaktor Sam Bourgi z Cointelegraph vyhlásil, že mnohí investori považujú Bitcoin za najlepšiu alternatívu k fiat menám.

Bitcoin od začiatku roka prekonal zlato, najuznávanejšie inflačné zabezpečenie, o značnú maržu, keď získal viac ako 130% v porovnaní so 4% poklesom zlata.

Denný graf BTC/USDT. Zdroj TradingView

Bitcoin sa po prekonaní ATH a následného poklesu zotavil približne na cene 64 500 dolárov, avšak altcoiny reagovali dvojcifernými stratami.

Prečo nie sú pohyby smerom nadol pre Bitcoin problémom?

Mierne korekcie po dosiahnutí nových historických maxím sú pre Bitcoin bežnou praxou.

Z hľadiska technickej analýzy sú vyberanie ziskov blízko historických maxím a potreba opätovného testovania nižších úrovní podpory, normálnymi procesmi pre väčšinu kryptomien. V skutočnosti rýchly pohľad na diskusie mnohých analytikov a obchodníkov na Twitteri ukazuje, že väčšina očakávala, že BTC prehodnotí nižšie úrovne podpory na úrovni 64 000 USD a nižšie, než znovu získa býčiu dynamiku a posunie sa vyššie.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien teraz predstavuje 2,91 bilióna dolárov a miera dominancie bitcoinu je 41,9 %.

Zdroj: Cointelegraph

Autor: Igor Stanko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.