Ukrajina je ďalšou krajinou, ktorá legalizovala bitcoiny

Ukrajina je už piatou krajinou v priebehu niekoľkých týždňov, ktorá stanovila základné pravidlá pre trh s kryptomenami, čo je znakom toho, že vlády na celom svete si uvedomujú, že Bitcoin tu je a bude i naďalej.

Jednomyseľným hlasovaním Ukrajinský parlament prijal zákon, ktorý kryptomenu legalizuje a reguluje. Doteraz sa na Ukrajine obchodovalo len nelegálnym spôsobom.

Návrh zákona bol uvedený už v roku 2020 – a teraz smeruje na stôl prezidenta Volodymyra Zelenského.

Nová legislatíva taktiež vysvetľuje istú ochranu pred podvodmi pre tých, ktorý vlastnia Bitcoin a iné kryptomeny, a v prvom v jednokomorovom parlamente Najvyššej rady Ukrajiny sa zákonodarcovia odhodlali definovať základnú terminológiu vo svete kryptomien. Ak to prezident Volodymyr Zelenský podpíše, tak virtuálne aktíva, digitálne peňaženky a súkromné ​​kľúče sa stanú pojmami, ktoré budú zakotvené v ukrajinskom práve.

Na rozdiel od postupu Salvadoru prijať Bitcoin ako zákonné platidlo , ukrajinský krypto zákon neumožňuje zavedenie Bitcoinu, ako spôsobu platby a nestavia ho na rovnakú úroveň, ako hrivny, ktorá je národnou menou krajiny.

Mykhailo Fedorov minister digitálnej transformácie hovorí že Ukrajina sa chce stať lídrom v danej oblasti a chce čo najrýchlejšie inovovať a modernizovať svoj bankový systém, tak aby mohla umožniť prechod na digitálnu menu.

Dušan Pataši, CVEU.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.