Neznáma peňaženka v pondelok uskutočnila transakciu v hodnote 2 miliardy dolárov. Bitcoin opäť raz dokázal, že transakcie v obrovských hodnotách, sú vďaka jeho bezpečnej sieti veľmi rýchle a neporovnateľne lacnejšie, ako pri bežných finančných transakciách. Neznámy užívateľ previedol 2 miliardy dolárov v Bitcoine, len za poplatok 0,78 dolára.

Aj napriek tomu, že nevieme účel tejto transakcie a nepoznáme majiteľa danej peňaženky, je tu jasne preukázaný obrovský potenciál transakcií využívajúcich technológie kryptomien a blockchainu.

Keď si predstavíme, aký by bol poplatok pri transakcii v bežných fiat menách cez banky pri tak gigantickej sume až neuveriteľné. Pri transakcii v hodnote 2 miliardy dolárov by bol poplatok 20 až 60 miliónov dolárov. Čo k tomu dodať?

Banky a vlády majú okrem toho centrálny vplyv na činnosť finančných infraštruktúr, na rozdiel od Bitcoinov, a ako také pravdepodobne ohrozujú súkromie, autonómiu a zásady voľného trhu.

Vzdelávanie v oblasti blockchainu a kryptomien niekomu ušetrilo v pondelok 20 až 60 miliónov dolárov. Aj vy si myslíte, že je konečne čas na zmenu?

Igor Stanko, CVEU.eu

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.