Švajčiarske spoločnosti si vyberajú spoločnosť Tezos

Švajčiarske spoločnosti si vyberajú spoločnosť Tezos

Forkless happy: Tezos je stredobodom spolupráce troch finančných a technologických spoločností zo švajčiarskeho Crypto Valley. Inteligentné zmluvy tvoria základ pre svet decentralizovaných finančných služieb (DeFi). Sektor CeFi však stále viac objavuje aj možnosti blockchainovej technológie. Zatiaľ čo krypto priestor netrpezlivo čaká na zavedenie inteligentnej zmluvy v Cardane , ďalšiemu konkurentovi spoločnosti Ethereum , spoločnosti Tezos (XTZ), sa podarilo dosiahnuť prestížne partnerstvo. Švajčiarske spoločnosti Crypto Finance, InCore Bank a Inacta sa v budúcnosti budú pri tokenizácii aktív spoliehať na Tezos.

Incore Bank v spolupráci s Inacta a Crypto Finance Group vybrala Tezos ako svoju preferovanú blockchainovú platformu na vývoj digitálnych finančných produktov v súlade s predpismi prostredníctvom novo vyvinutého štandardu tokenov s názvom DAR-1. Títo traja, ktorí sú poprednými spoločnosťami v oblasti ponúkania finančných služieb založených na blockchaine v Európe, budú používať štandard tokenu na podporu vývoja inovatívnych, kompatibilných a reťazcovo digitálnych finančných produktov.

Pre inštitucionálnych klientov

V tlačovej správe InCore Bank oznámila spustenie služieb vkladania XTZ pre svojich inštitucionálnych klientov. InCore je prvou federálnou bankou B2B, ktorá to umožňuje. Vkladanie XTZ sa má uskutočniť priamo prostredníctvom portálu elektronického bankovníctva InCore Bank, pričom krypto úschovu prevezme Crypto Finance. Spolu s Inactou a „ďalšími účastníkmi ekosystému“ plánuje InCore Bank tento rok vydať na Tezose sériu bezpečnostných tokenov.

Tezos povolí inteligentné zmluvy pre európske banky

DAR-1, vyvinutý spoločnosťou Inacta, nezávislou IT spoločnosťou zameranou na vývoj softvéru a podporu blockchainu, je založený na Tezos FA2, rozhraní zmluvných tokenov pre inteligentné zmluvy s jedným a viacerými tokenmi. 

Incore Bank a Inacta spoločne plánujú začať vydávať aktíva v štandarde tokenizácie DAR-1 prostredníctvom siete Tezos neskôr v tomto roku.  Okrem spustenia štandardu tokenov DAR-1, Incore Bank predstavila nový rad služieb v spojení s Crypto Finance Group, poskytovateľom inštitucionálnych a profesionálnych investičných produktov a služieb pre digitálne aktíva s licenciou FINMA. Tieto ponuky, ktoré sú v súlade s predpismi, zahŕňajú služby inštitucionálneho ukladania, vkladania a obchodovania pre Tez ( XTZ ), pôvodný token blockchainu Tezos.

Keďže Incore Bank spúšťa vkladové služby pre sieť Tezos, finančné inštitúcie, ktoré využívajú služby Incore Bank, budú tiež schopné ponúkať vklad do aktív svojich klientov priamo prostredníctvom elektronického bankovníctva.

Transformácia tradičného bankovníctva

V porovnaní s inými zavedenými reťazcami, ako je Ethereum, ktoré prechádza inováciou ETH 2.0, sa Tezos spolu s Cardano nazýva blockchain „tretej generácie“, hovorovo známy ako Blockchain 3.0. Na rozdiel od súčasného etherea, Tezos dúfa, že poskytne vyššiu priepustnosť transakcií a mechanizmov  navrhnutýc tak, aby zvládli preťaženie siete.

Tezos sa spolieha na svoj reťazový model riadenia, ktorý umožňuje inovácie bez narušenia alebo rozdelenia existujúcej siete na rozdiel od Etherea.

Uvedením týchto produktov sa menovaní partneri stanú priekopníkmi v odvetví digitálnych aktív a otvoria sa dvere inovácii nových účastníkov finančného trhu s cieľom využiť atraktívne investičné príležitosti na blockchaine Tezos.

V čase písania tohoto článku sa cena Tezosu obchoduje s denným ziskom cez 21,7% percenta na 5,34 USD. Tezosu (XTZ) do historického maxima zo 07.05.2021 ešte chýba 54%, kde Tezos (XTZ) stanovil svoj predchádzajúci cenový rekord na 8,27 USD.

Dušan Pataši, CVEU.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.