Trvalo 40 rokov, kým 30% Salvádorčanov získalo bankový účet, ale iba 10 dní približne 20% z nich získalo bitcoinový účet stiahnutím si peňaženky Chivo. Peňaženku Chivo už používa 1,1 milióna Salvádorčanov (a ešte sme nepovolili 65% modelov telefónov).

Nayib Bukele, prezident Salvadoru: „Zdá sa, že za 1 mesiac budeme schopní bankovať z viacerými ľudmi v porovnaní so znárodnením a privatizáciou tradičného bankovníctva za 40 rokov v El Salvadore.“

Salvádorská populácia je 6,5 milióna, pričom asi milión z nich je mladších ako 10 rokov, čo je presne 20% z desiatich a starších, ktorí si stiahli aplikáciu Bitcoin.

Predpokladá sa, že 70% populácie nemá bankové účty, Bitcoin je jedným zo spôsobov, ako zvýšiť prístup účinným obídením systému pobočiek bánk a prechodom na digitálne bankovníctvo.

30 dolárov v Bitcoine je bezplatne poskytnutých každému novému používateľovi, pričom spoločnosť Chivo používa Lightning Network, vďaka ktorej sú transakcie skutočne bezplatné.

Salvadorčania v zámorí preto môžu teraz okamžite a priamo posielať peniaze späť domov bez toho, aby museli prechádzať akýmikoľvek sprostredkovateľmi a bez platenia akýchkoľvek poplatkov.

Na druhom konci sa príjemca môže rozhodnúť pre okamžitú konverziu Bitcoinu na doláre alebo naopak, pričom USD je ďalším zákonným platidlom v krajine okrem Bitcoinu.

To by malo nielen zvýšiť úspory, ale môže tiež zvýšiť salvádorské HDP, z ktorého veľká časť pochádza z remitencií, pretože to, čo by išlo na poplatky, pôjde namiesto toho do Salvadoru.

Odhaduje sa, že sa dá ušetriť 400 miliónov dolárov, čo môže mať vplyv druhého a tretieho rádu na to, ako sa peniaze dostanú do ekonomiky.

Počet používateľov sa tak viac ako zdvojnásobil oproti stavu spred dvoch dní, keď to bolo 500 000, pričom toto potenciálne pokračuje až do najmenej štyroch miliónov, pretože Bitcoin je teraz v krajine zákonným platidlom. Takže obrátenie bankového a nebankového pomeru.

Igor Stanko, CVEU.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.