Podľa údajov poskytovateľom kryptoanalýzy IntoTheBlock, bol včera 16. septembra zaznamenaný odliv Etherea z centralizovaných búrz v hodnote 1,2 miliardy dolárov. Ethereum dosiahlo tak nový rekord v krátkodobom odlive z búrz, čo je veľkým predpokladom pre jeho ďalší rast, nakoľko počet ETH sa na burzách rapídne znížil.

Naposledy bol zaznamenaný takýto veľký odliv z búrz v apríli. 2021. Cena ETH potom v krátkom čase cca 30 dní, rapídne stúpla až o 60%.

Od apríla sa situácia zmenila, nakoľko minulý mesiac bola zavedená londýnska aktualizácia, ktorá znížila cenu poplatkov spoločnosti Etherea a mechanizmus vypaľovania. Tým sa vytvoril zvýšený deflačný tlak na dynamiku dodávok Etherea.

Od spustenia Londýnskej aktualizácie / EIP-1559/ bolo spálených 309 505 ETH v hodnote viac ako 1,1 miliardy dolárov. Ďalej rapídne stúpol dopyt po NFT projektoch, ktoré sú z veľkej časti postavené práve na sieti Ethereum.

Ak si zoberieme do úvahy tieto skutočnosti, tak v krátkej dobe môžeme očakávať prudký rast Etherea a možno tak prekoná svoje ATH, ktoré zaznamenal v apríli 2021.

V čase písania tohoto článku sa cena Etherea obchoduje s denným poklesom cez 2,6%. Jeho cena je približne 3540,34 USD. Ethereu (ETH) tak do historického maxima z 12.05.2021 ešte chýba 23%, kde Etherem (ETH) stanovil svoj predchádzajúci cenový rekord na 4362,35 USD.

Dušan Pataši, CVEU.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.