Microstrategy oznámila ďalší z veľkých nákupov Bitcoinov približne za 242,9 milióna dolárov, keď sa cena Bitcoinu pohybovala v priemere na 48 099 dolárov za BTC. Spoločnosť Microstrategy v súčasnosti vlastní okolo 114 042 Bitcoinov, ktoré nakúpila za 3,16 miliardy dolárov. Celkový podiel spoločnosti je tak 5 miliárd dolárov, ktoré investovala do nákupu Bitcoinov. Postupným investovaním a nakupovaním spoločnosť MicroStrategy eviduje priemernú cenu na úrovni 27.713 USD za Bitcoin.

Spoločnosť MicroStrategy je jednou z popredných a aj najväčších spoločností, ktoré neustále investujú do digitálneho aktíva. Spoločnosť oznámila svoj prvý nákup Bitcoinov v auguste 2020. Odvtedy sa spoločnosť MicroStrategy stala najväčším firemným držiteľom Bitcoinov v USA.

Michael Saylor je tiež jeden z najväčších prominentných podporovateľov bitcoinov a pravidelne vyzíva ostatné americké firmy, aby investovali do digitálneho aktíva a pridávali ho tak do svojich súvah.

Dušan Pataši, CVEU.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.