Brazílsky federálny námestník Aureo Ribeiro odhalil, že Brazílčania by mohli byť čoskoro schopní za Bitcoin kupovať domy, autá a dokonca aj McDonald’s. Juhoamerický národ sa pripravuje na hlasovanie o návrhu zákona o regulácii kryptomien, ktorý by mal byť predložený plénu Poslaneckej snemovne v najbližších dňoch. “Chceme oddeliť pšenicu od pliev, vytvoriť pravidlá, aby ste mohli obchodovať, vedieť kde nakupujete, a vedieť s kým máte dočinenia,” povedal Ribeiro. “S týmto majetkom si budete môcť kúpiť dom, auto, ísť do McDonald’s a kúpiť si hamburger – bude to mena v krajine, ako sa to stáva v iných krajinách.”

Návrh zákona 2.303/15, ktorý požaduje reguláciu virtuálnych mien, bol schválený na predloženie minulý týždeň.

Ak tento týždeň dostane od Poslaneckej snemovne palec hore, potom sa Brazília bude snažiť nasledovať príklad Salvadora a urobiť Bitcoin zákonným platidlom.

Brazílsky „krypto zákon“ ako príklad iným krajinám

Zástupca Brazílie uviedol, že je so schválením „zákona o bitcoinoch“ spokojný a zdôraznil, že Brazílčania sa už na mnohých miestach stretávajú s možnosťou nákupu, predaja za Bitcoin a investovania v tomto sektore. Spoločnosť Aureo však poznamenala, že trh stále nie je regulovaný a ako taký neposkytuje právne uznanie. Povedal, že si je však istý, že so schválením návrhu zákona môže niekoľko ďalších krajín kopírovať regulačný model jeho krajiny.

“S Centrálnou bankou a Brazílskou komisiou pre cenné papiere (CVM) sme už uzavreli dohodu o príležitostiach tohto majetku a jeho uznaní napríklad v rámci hodnoty nehnuteľností alebo meny denného použitia.”

Aureo Ribeiro povedal, že je presvedčený, že text navrhovaného zákona má takú kvalitu, aby zlepšil fungovanie Bitcoinu v Brazílii. Rád by zdôraznil, že návrh zákona má rozsiahlu vládnu podporu a bol už v súlade s predsedom Poslaneckej snemovne Arthurom Lirom – čo znamená, že jeho schválenie môže nastať veľmi rýchlo.

Spoločnosť Sherlock Communications pomocou výskumnej platformy Toluna ukázala, že 48% Brazílčanov chce prijatie Bitcoinu.

Zdroj: yahoo!finance

Autor: Igor Stanko, CVEU.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.