Posledný týždeň bolo cez sieť Bitcoinu prevedených v priemere 95 142 dolárov s transakčným poplatkom 1 dolár. Efektivita prevodov sa zlepšuje, tým je možnosť previesť vyššiu sumu za menší poplatok. Keďže od mája na kryptotrhu vládnu býci, presúvajú sa v sieti väčšie hodnoty. Dylan LeClair, on-chain analytik, toto pozorovanie uskutočnil na základe údaj Glassnode. Hodnota je odvodená vydelením priemerného objemu transakcií poplatkami.

Image

Výsledný poplatok  predstavoval len 0,00105 % z celkovej prevedenej hodnoty 451,3 miliardy USD.

CryptoFees uviedol  Bitcoin na siedme miesto v zozname sietí zoradených podľa denných transakčných poplatkov. Jeho sedemdňový priemer je približne 678 000 USD, čo ho radí za Ethereum, Uniswap, Binance Smart Chain, SushiSwap, Aave a Compound.

Ethereum v súčasnosti spracúva denné poplatky vo výške 53 miliónov USD, čo je o 98,7 % viac ako sieť Bitcoin. V sieti Etherea prevediete 139 dolárov za poplatok 1 dolár. Dôležité je neporovnávať Ethereum a Bitcoin, pretože ide o dva rozličné subjekty. Ethereum je sieť inteligentných kontraktov a decentralizovaná aplikačná sieť, zatiaľ čo Bitcoin je aktívum uchovávajúce hodnotu.

Rozdiel v priemerných transakčných poplatkoch medzi týmito dvoma sieťami možno pozorovať od konca júla, keď sa zväčšoval.

Average BTC and ETH tx fees, 6M – Bitinfocharts.com

Efektivita transakcií v sieti Ethereum sa znížila, pretože v sieti sa nahromadilo viac hodnoty a bol na ňu kladený oveľa väčší dopyt, najmä s nárastom DeFi a NFT za posledných 18 mesiacov.

Autor: Igor Stanko

Zdroj: Cointelegraph

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.