Jane Hume, Source: The West Australia

Jane Hume, senátorka a ministerka financií v Austrálii vyhlásila, že kryptomeny nie sú len dočasným módnym trendom a nakoniec sa stanú mainstream technológiou. Vyhlásením reagovala na výrok Tonyho Richardsa, vedúceho oddelenia Reserve Bank of Australia, ktorý nedávno označil kryptomeny ,,módnym výstrelkom“ a varoval ľudí, pred vysokým rizikom krachu a tým by mohli prísť o peniaze.

Senátorka Hume svoj nesúhlas s Richardsom vyjadrila v rozhovore pre Australian Financial Review. Uviedla v ňom, že oblasť kryptomien je citlivá a vláda by mala k nim pristupovať ,,opatrne, ale nie so strachom“.

„Ako priemysel a ako vláda musíme uznať, že to nie je módny výstrelok.“

Z prieskumov vyplýva, že každý piaty obyvateľ Austrálie vlastní kryptomeny. A to najviac Bitcoin, Ethereum a Dogecoin. Digitálne aktíva ,,uchvátili srdcia a mysle“ Austrálčanov.

Práve odvetvie financií založené na technológii blockchain, ktoré sa nespolieha na centrálnych peňažných sprostredkovateľov, uchvátilo senátorku. Jej predpoveďou je, že decentralizované financie (DeFi) budú predstavovať obrovskú príležitosť a Austrália by si ju nemala nechať ujsť. Jane Hume v rozhovore uviedla aj niekoľko príkladov a prirovnala kryptomeny k technologickému vývoju internetu, Iphonu či Excelu v ich začiatkoch, kedy boli považované za bubliny, ktoré aj tak prasknú.  A kde sú dnes ? Internet sa stal technologickou dominantou. Digitálne aktíva sa podobajú na Internet v jeho začiatkoch a jedného dňa sa môžu stať súčasťou každého z nás.

„Ak nás posledných 20 alebo 30 rokov niečo naučilo, tak to, že všetky inovácie sa začínajú ako narušenie a končia sa ako domáce meno.“

Senátorka podala vysvetlenie aj k veľkým cenovým výkyvom, ktoré sú z jej pohľadu spôsobené, že práve odvetvie kryptomien je len v počiatočnom štádiu svojej existencie.

Prednedávnom podobné vysvetlenie poskytol Anthony Scaramucci – zakladateľ investičnej spoločnosti SkyBridge Capital. Prirovnal Bitcoin a altcoiny k spoločnostiam ako Facebook, Amazon a Google – všetky tieto spoločnosti sa spočiatku stretávali so zvýšenou volatilitou.

„Bitcoin a tieto ďalšie kryptomeny, by som teraz zaradil do kategórie skorých adaptívnych technológií. A stačí sa vrátiť k Facebooku, Googlu, Amazonu – všetky začali s vlnou oscilujúcej volatility, než sa stabilizovali.“

Autor: Igor Stanko

Zdroj: Cryptopotato

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.