Všetci by sme radi vedeli, čo bude v budúcnosti, ale bohužiaľ to nevie nik a nik nemá čarovnú guľu, ktorá by nám ukázala, či je správny krok nakupovať kryptomeny v tomto momente. Preto môžeme vychádzať len z historických momentov ako sa Bitcoin správal v jednotlivých cykloch. A taktiež môžeme výchadzať z aktuálnych On- chain dát, ktoré by nám mohli pomôcť predikovať cenu Bitcoinu v budúcnosti. Samozrejme, ani tieto informácie nezaručujú presnosť predikcií.

Pozrime sa teda na pár skutočností, ktoré sa týkajú predpokladanej ceny Bitcoinu.

1. Spoločnosť MicroStrategy neustále nakupuje Bitcoiny, v dnešnej dobe ich vlastnia už viac ako 114 000 ks. Myslíte, že by skúsený podnikateľ Michael Saylor investoval miliardy dolárov do Bitcoinu, keby neveril, že jeho cena bude pravidelne narastať? Ďalšie veľké aj malé spoločnosti ho nasledujú.

2. El Salvádor schválil Bitcoin ako zákonnu menu. To je úžasná správa a počin tohto štátu by v najbližšej dobe mohli nasledovať aj ďalšie štáty. Či už Ukrajina, Paraguaj, Panama a pod.

3. Obľubený Stock to Flow model od analytika Plan B. Ten historicky dokazuje, že graf Bitcoinu ho celkom presne kopíruje. Pokiaľ si všimneme cena Bitcoinu môže už tento rok prekonať cenu 100 000 dolárov. A pokiaľ sa pozrieme na roky po ďalšom Bitcoinovom halvingu, tak jeho cena môže prekonať až 1 000 000 dolárov. Po každom halvingu, Bitcoin prekonal svoju najvyššiu predchádzajúci cenu. Poznáme veľa ľudí ktorí hovorili, že Bitcoin je už drahý, keď stál 500 dolárov, 1000 dolárov, 10 000 dolárov, 20 000 dolárov. Ale je vysoko pravdepodobné, že na tieto ceny sa už nikdy nedostaneme. A aktuálne môže Bitcoin exponenciálne vystreliť od 100 000 až do 280 000 dolárov, a už sa nikdy nedostaneme na cenu 40 000 dolárov. Ale samozrejme druhá možnosť je, že sa začína medvedí trh a budeme klesať ďalšie dva roky. Urobte si názor sami a pozrite sa na Stock to Flow model.

Zdroj: stats.buybitcoinworldwide.com/stock-to-flow/

4. Voľných Bitcoinov je na trhu stále menej a menej. Tí, čo ho už nakupovali dávnejšie, stále svoje portfólia dopĺňajú, a akumulujú čo najviac Bitconov. Na rozdiel od bežných ľudí, veľkí hráči využívajú prepady a korekcie na nákupy kryptomien.

5. Teraz si porovnajme cyklus Bitcoinu v roku 2012 – 2013 s aktuálnym stavom na trhu. V roku 2013 sa býčí cyklus na Bitcoine rozdelil na dve fázy. Prvá fáza zaznamenala nárast hodnoty o približne 3900 %, následne prišla v apríli 2013 korekcia o mínus 82 %. Samozrejme kapitalizácia v tej dobe bola na minimálnych hodnotách a Bitcoin vtedy existoval len 4 roky. Preto bola volatilita obrovská. Po tejto korekcii cena Bitcoinu konsolidovala do strany pol roka. V septembri sa znova rozbehol vlak a Bitcoin dokázal v priebehu troch mesiacov navýšiť svoju hodnotu o viac ako 1200%. Preto si myslíme, že býčí cyklus sa ešte neskončil a budeme pokračovať na hodnoty predpovedané Stock to flow modelom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Igor Stanko, CVEU.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prihlásiť sa k odberu NOVINIEK

Zákazník svojím potvrdením dáva spoločnosti súhlas na využitie,spracovanie a zhromažďovanie svojich Osobných údajov podľa ustanovenia GDPR z 25.5.2018

CVEU.eu

Bitcoin je nová metóda nakladania s peniazmi. Jeden z najdôležitejších vynálezov v celej histórii vývoja od výmenného obchodu po súčasnosť.

Začiatok nového sveta, ktorý je slobodný, lepší a transparentnejší bez obmedzení!

Buďte s nami
Naša Adresa

CVEU a.s.
Palárikova 2845/26A
022 01 Čadca
Email: info@cveu.eu
Telefon: +421 951 009 875

Rýchla Voľba

© 2021 CVEU a.s., All rights reserved.

Poučenie

Kryptomeny sú vysoko špekulatívne, nesú určité riziko a nemusia byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie môže priniesť značné výhody, ale zahŕňa aj riziko čiastočnej alebo úplnej straty finančných prostriedkov a mali by ho zvážiť počiatoční investori. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred investovaním prečítali naše podmienky. Investori si musia byť vedomí svojich jednotlivých daňových povinností z kapitálových výnosov v krajine bydliska.